gestačný diabetes

Gestačný diabetes


Z názvu je jasné, že tento program je určený budúcim matkám s tehotenskou cukrovkou. Gestačný diabetes mellitus alebo tehotenská cukrovka je ochorenie krátkodobého charakteru, ktoré najčastejšie vzniká v druhej polovici gravidity a po pôrode väčšinou zaniká. Výnimočne však môže byť tehotenská cukrovka spúšťačom cukrovky 2. typu. Ročne na Slovensku postihuje toto ochorenie približne 2400 tehotných žien. Vzhľadom na riziká pre plod i matku tehotné diabetičky musia okamžite podstúpiť prísnu diétu alebo dokonca inzulínovú liečbu.

Tehotenstvo s cukrovkou nie je vždy prechádzka ružovou záhradou. Sama som takéto rizikové tehotenstvo zažila, no vďaka lekárskej starostlivosti a dobrej kompenzácii diabetu prebehlo bez väčších komplikácií. Ja som ale diabetičkou bola už pred otehotnením a tak trochu som bola na situáciu pripravená. Žena, ktorej diagnostikujú gestačný diabetes počas tehotenstva, zaiste prežíva veľký stres a strach nie len o zdravie svojho dieťaťa, ale aj o to svoje. Musí sa veľmi rýchlo oboznámiť s nízkosacharidovou diétou a častokrát aj s nepríjemným injekčným inzulínovým perom. Viem si veľmi živo predstaviť pocity takejto ženy a moja túžba podporiť ju je úplne prirodzená.

Ak práve prežívate najkrajšie obdobie svojho života a v tom vám lekár zistením gestačnej cukrovky pokazil náladu aj chuť do jedla, nezúfajte, ste vítaná v mojej poradni!Čo tento program zahŕňa:


Objednajte sa prosím na tel. čísle 0915 229 909