dieťa a diabetes mellitus

Dieťa a diabetes mellitus


Dobré aj zlé veci prichádzajú do života ľudí väčšinou nečakane. Ak aj k vám do rodiny vpadol nevítaný hosť menom diabetes, nezúfajte. Navštívte moju poradňu a ja sa pokúsim spolu s vami toto neľahké obdobie preklenúť a zmeniť váš pohľad na svet.

Zdravie je ten najcennejší dar, ktorý môžeme do vienka dostať a mať zdravé dieťa je najväčším prianím všetkých milujúcich rodičov. Ak to tak nie je, rúca sa nám svet. Je ťažké sa s ochorením dieťaťa zmieriť.

Častokrát deti svoju diagnózu príjmu oveľa lepšie ako ich rodičia, sú prispôsobivé a rozumné. Nemôžme však od nich očakávať, že sa budú pri stole vždy správať ako dospelí. Liečba diabetu u dospelých a detí sa aj z tohto dôvodu diametrálne odlišuje. Deťom sa často menia chute, nemajú rovnaký apetít od malička po pubertu a nie je zriedkavé ak im nechutí zelenina. Navyše v puberte obvykle pribúda rebélia. Preto je nutné k jedálničku diabetického dieťaťa pristupovať zodpovedne a zároveň veľmi opatrne s prihliadnutím na jeho vek, potreby či individuálne preferencie chutí.

spoločnými silami docielime, aby aj vaše dieťa
žilo šťastný, kvalitný a bezstarostný život


Keďže liečba diabetu závisí najmä od dobrej kompenzácie ochorenia, ponúkam vám pomocnú ruku pri zostavovaní zdravých a chutných jedál pre vaše dieťa. Naučím vás, ktoré potraviny sú pre vaše dieťa vhodné a prečo by mali mať zaslúžené miesto vo vašej kuchyni a naopak, pred ktorými potravinami sa treba mať na pozore. Odovzdám vám množstvo praktických rád, ktoré zaručujú dobré glykémie. Spoločnými silami docielime, aby aj vaše dieťa žilo šťastný, kvalitný a bezstarostný život.Čo tento program zahŕňa:


Objednajte sa prosím na tel. čísle 0915 229 909